2017. január 22. vasárnap

Vallanak a számok: FTC-Pápa

Szerző: eagleeye1899 Bejegyzés ideje: 2010. május 21.

A Kapitány utolsó hazai tétmérkőzése a pályán. Természetesen erről szólt minden és ez így helyes. Új legenda született, immáron a statisztikai számok alapján is. Egy csodálatos játékospályafutás utolsó előtti állomása, ez rányomta bélyegét a mérkőzésre, úgymond kötelező volt a társaknak is hajtani, hogy győzelemmel kerüljön ez a mérkőzés a krónikákba. Ezt sikerült is a csapatnak elérnie.

Nézzük az első félidő számait:

A Pápa meglepően higgadtan kezdte a meccset, jól, pontosan adogattak, járatták a labdát és le is támadtak minket. Ez olyan negyed óráig tartott, akkor lőttünk Ferenczi révén fölé és fokozatosan kezdtük átvenni az irányítást. Schembri meg nem adott szabályos góljánál már irányítottuk a félidőt. Amolyan oda-vissza játék volt jellemző, a középpályákat gyorsan átjátszották a csapatok – ezt mutatják a középpályás labdaszerzéseink, szereléseink számai is – és ez a második félidőben sem nagyon változott.

A második félidő számai:

Itt már jóval több kísérletünk volt a gólszerzésre. A középpályán továbbra is átfutottak a csapatok. Ferenczinek két nagyon komoly gólszerzési lehetősége is volt, meglepő módon nem intett a partjelző ez esetekben lest, pedig ehhez szoktunk… Wolfe-al stabilizálni próbálta a középpályát Short, Gárdos szenzációs villanása (szerintem nem csúszott le a lövés, mint ahogy a tv-stúdióban mondták, hanem így akarta – és ez nem elfogultság) eldöntötte végleg a mérkőzést.

Az összesített számok ezek lettek:

Nézzük a középpályás védekező játékot, ami ugye általában nem volt (mindenkit belevettem, aki a mérkőzés folyamán visszalépett a középpályára):

Az összesített táblából is látszott, hogy Adnan sokat passzolt, az építő játéban kivette a részét, de a védekezésben ismét alacsony számot hozott. A KAPITÁNY azonban nagyon igyekezett, ő volt a legjobb ezen a téren úgy, hogy nem is játszotta végig a mérkőzést. Wolfe a mérkőzés végén bemelegedett, az 5 labdaszerzésére akkor került sor.

Nézzük az ívelgetős játékot:

Megint viszonylag sok volt a mezőnybeli ívelések száma, főként a gyors játék miatt.

Nézzük a széleken a játékot:

Itt lehet kicsit csalóka volt most a kezem, azokat is behúztam sikeresnek, amikor Szűcs kapus üggyel-bajjal hárított, de most elég „sokszor” találtunk társat is beadásainkkal.

A gólszerzési kísérletek így néztek ki:

Két csatárunk próbálkozott legtöbbet, ezek nagy része most igen komoly helyzet volt, Elding előtt is adódott olyan, amikor egy az egyben volt kapussal szemben, de a lesipuskás góljáért mindenképp dicséret illeti.

Gárdos: 1/1 ! Kell ennél több? Csodálatos gólpasszt kapott Schembritől – ezt muszáj volt hozzátennem…