2024. április 16. kedd

Hogy is állunk? Férfi kézilabda: 2011.03.16.

Szerző: Simon Sándor Bejegyzés ideje: 2011. március 16.

Ma este a férfi kéziseink játszanak egy, a végső helyezés szempontjából nagyon fontos bajnoki meccset. Ezen apropóból nézzük meg, hogy is áll a tabella, illetve milyen az utánpótlás.

Mai bajnoki mérkőzésünk 18:30-kor Balatonfüreden lesz a helyi csapat ellen. Miért fontos ez? Tekintsünk a tabellára!

12. Dunaferr SE 18 2 16 468-580 4

A Budapest Bank Férfi Liga néven futó bajnokságban a Tatran Presov csapata is indul, természetesen az ő eredményeik nem számítanak bele a magyar bajnokságba. Ők egyébként jelenleg a 3. helyen állnának, vereségük csak a Veszprémtől és a Szegedtől van. De ez a bejegyzés a Fradi helyzetéről szól. Láthatjuk, rendkívül éles a helyzet. Ugyanúgy lehetünk az alapszakaszban harmadikok, mint ötödikek. Ebből a szempontból is roppant fontos a mai mérkőzés. Egy győzelemmel fellélegezhetünk, vigyázó szemeinket előre fordíthatjuk, hogy a Tatabányát is megelőzzük. Az első négy helyezett játssza a bajnoki elődöntőt. A Veszprém elsősége szinte borítékolható, ő játszik a negyedik helyezettel. A Szeged tűnik másodiknak, ő pedig a harmadik helyezettet kapja. Az elődöntők két nyert meccsig tartanak. A vesztesek a bronzért, a győztesek az aranyért játszanak három nyert mérkőzésig. Az alapszakasz 5–8. és 9–12. helyezettjei 4, 3, 2, 1 bónuszponttal indulva játszanak hatfordulós rájátszást. A 11. és 12. helyezett kiesik.

Szokás szerint nézzük a hátországot!

A Fradi II a 13 csapatos NB I/B Keleti csoportban játszik, 18 mérkőzés után mindössze 8 ponttal az utolsó előtti, 12. helyet foglalja el. Ez nem nevezhető acélos teljesítménynek. Van még hat mérkőzés javítani. Ebben a bajnokságban nincs rájátszás.

A férfi ifjúsági bajnokság 12 csapatos mezőnye megegyezik az NB I mezőnyével. Ebben a sorozatban ugyanúgy 17-19 meccset játszottak a csapatok, mint az élvonalban. Itt a PLER (34 pont) vezet a Dunaferr (29 pont), a Szeged (24 pont) és a Fradi (24 pont) előtt, a Veszprém csak utánuk jön 22 ponttal. A dobogó egyáltalán nem tűnik elérhetetlennek.

Ahogy a nőknél, úgy a férfiaknál is, az NB I/B-és csoportoknak is van ifjúsági bajnoksága, tehát az FTC II-nek utánpótlása. Az NB I/B Keleti csoportban az ifjúságiak között az FTC II a 4. helyen áll, 17 meccsből 22 ponttal. Itt sem elképzelhetetlen a dobogó.

A serdülő bajnokságban az élvonalbeli 12 csapat fiai versenyeznek egymás közt. A sorrend: 1. PLER (31 pont), 2. Dunaferr (29 pont), 3. Veszprém (27 pont), 4. Csurgó (26 pont), 5. Szeged (24 pont), 6. FTC (20 pont). Ebben a sorozatban a dobogó távolabbi, mint az idősebb korosztálynál.

Nem állnak rosszul fiaink, biztatónak tűnik az utánpótlás. Van mire építeni, hogy a jövőben fokozatosan lépjünk egyre feljebb.