2024. július 16. kedd

Az FTC Baráti Kör közleménye

Szerző: Simon Sándor Bejegyzés ideje: 2009. november 2.

ftc-bk-logo_ujAz FTC Baráti Köre a lehető legteljesebb mértékben elhatárolódik a szombaton, a DVTK elleni bajnoki labdarúgó mérkőzésen történt felelőtlen és botrányos rendbontástól, amely a mérkőzés félbeszakítását okozta.

Elhatárolódik, mert az szöges ellentétben áll klubunk 110 éves jelszavaival, az Erkölccsel, Erővel és Egyetértéssel, azok üzenetével.

Elhatárolódik, mert az ilyen cselekedetek súlyosan ártanak a klubnak.

Elhatárolódik, mert tagjai és szimpatizánsai valódi szurkolók.

Hisszük azt, hogy a közleményünkkel egyetértő szurkolótársaink túlnyomó többségben vannak a Fradisták között. Ha ez nem így lenne, az mindannyiunk szeretett klubjának a Ferencvárosi Torna Clubnak a végét jelentené. Ahogy az egész történetben, úgy most is vannak olyanok, akik csak erre várnak, megosztani és ezáltal erőtlenné tenni a generációk óta élő zöld-fehér közösséget, hogy ily módon győzzék le őket.

Ezt nem hagyhatjuk!

Felszólítjuk az FTC Labdarúgó Zrt. vezetőségét, hogy tegyen rendet, úgy a stadionban, mint azon kívül! A ferencvárosi futballról ne a botrány, a félelem jusson el a média közvetítésével az emberekhez, hanem a 110 éves dicső hagyományok folytatása. A lelátón újra biztonságosan és félelem nélkül lehessen a szó igaz értelmében szurkolni. A férjek nyugodtan hozzák ki feleségüket, az apák gyermekeiket, a nagyapák unokáikat, hogy ők is átélhessék azt az érzést, mit jelent Fradistává válni, azzá lenni. Ha ez nem történik meg, nem lesznek Fradinak szurkoló gyermekek és ifjak, a jövőben nem lesz Fradista. Büszkén valljuk, klubunk, csapatunk nem egy a sok közül, hanem az a FRADI. Azért, hogy ez így is maradhasson, most kell lépni, határozottan és vitát kizáróan. Ez a mai vezetők feladata és felelőssége, kérjük, ennek tudatában cselekedjenek!

A klub egykori játékosai már léptek, felhívást fogalmaztak meg, a Baráti Kör is lép, és arra kérünk minden Fradistát, aki törekvésünkkel egyetért, csatlakozzon hozzánk, emeljük fel hangunkat, mert különben azt hiszik, hogy mi már nem létezünk.

Legyen újra Erkölcs, Erő és Egyetértés!

Budapest, 2009. november 2.

Rudas Ferenc (elnök), Dr. Springer Miklós (alelnök), Hélisz József (főtitkár)

Hozzászólhat, vagy visszanézhet a saját oldaláról.

56 hozzászólás

 1. nóra írta:

  teljesen egyetértek én is!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 2. 19:51

 2. Franto írta:

  Ahogy itt mindenki, így én is egyetértek a közleménnyel!

  és ahogy azonosulok a Baráti Kör álláspontjával úgy határolódok el a FSzSz közleményétől.
  szégyen, hogy ők nem határolódtak el…

  szégyelltem magam ezen a meccsen és nem azért mert veszítettünk 3 góllal! bizony akkor még az egész vendéglő előtt állítottam, hogy egyedül mi vagyunk képesek ilyen helyzetben is feltámadni (még ha nem is ezen a meccsen), mi még ilyenkor is kitartunk és Fradisták maradunk!

  Ezt kellett látniuk Mindenszentek napján odafentről Simon Tibornak, Dalnoki Jenőnek, Kocsis Sándornak, László atyának…?

  nagyon elszomorított egy amúgy is szomorú hétvégén.
  de akkor is Hajrá Fradi és Mindörökké Ferencváros…!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 2. 20:31

 3. Sugár Rita írta:

  Egyetértek,csatlakozom!!!
  Hajrá Fradi!!!!!<3

  Hozzászólás ideje: 2009. november 2. 21:21

 4. Sebestyén Imre írta:

  Ehhez nincs mit hozzá tenni. Mi vagyunk a
  csendes többség, a mi hangunk csak akkor
  hallatszik, amikor teli torokból kiáltjuk:
  HAJRÁ FRADI! Természetesen csatlakozom én
  is a Közleményhez /felhíváshoz/, és nagyon
  remélem, hogy az illetékesekben meglesz a
  határozott döntésekhez szükséges szakmai
  /nem politikai/ elkötelezettség és civil
  kurázsi. Itt az utolsó óra, hogy a salak
  elváljon az igazi értéket képviselő, több,
  mint 100 éve megszületett, és azóta ember-
  szívek millióit meghódító FRADIZMUS-tól.

  Hozzászólás ideje: 2009. november 2. 22:08

 5. Johnson írta:

  Üdv Fradisták!

  Mindig a bajban és a nehéz helyzetben derül ki az, hogy ki hogyan, milyen szinten kötődik bármihez is. Igaz ez a barátságra, de ugyanez a helyzet az igazi SZURKOLÓVAL is. Ha valakinek tényleg fontos a szeretett csapata, akkor az mérlegeli, hogy mit tesz, és az milyen hatással van a Fradira. Már az is mélységesen felháborított, hogy az idióta bedobálozásnak és egyéb pitiáner viselkedésnek köszönhetően milliókat kénytelen befizetni a club. Arra azonban szavakat sem találok, hogy mi vezethet bárkit is olyasmire, mint amit a DVTK ellen műveltek. (Bár sajnos ez korántsem az első eset, hiszen a Debrecen ellen pár éve még ennél is durvább és primitívebb reakcióval próbálta ápolni sérelmeit az akkori “szurkolói gárda”. Mivel abból sem tanultak az illetékesek, és nem volt kellő retorzió, így ne is csodálkozzunk azon, hogy most megint itt tartunk.) Azonban egyszer már tényleg véget kellene vetni ennek a cirkusznak, és ha másra nem is volt jó az, ami szombaton történt, akkor arra mindenképpen kitűnő alkalmat biztosít, hogy egyszer és mindenkorra megoldás szülessen. Most legyen példás büntetés, csak valóban azokat büntessék (de nagyon), akik felelősek ezért a balhéért (is). Nagyon remélem, hogy mindenki, aki tevőlegesen részt vett a szombati cirkuszban, most utoljára lehetett futball meccsen. Igen, azt a pár száz huligánt kell kitiltani örökre a stadionokból, és nem a stadion bezárásával büntetni a többezer igazi Szurkolót, és az Egyesületet, akik semmiről nem tehetnek! Igazi és példás büntetéséekre van szükség és nem látszat megoldásokra. Pár száz embert és a velük folyamatosan együttjáró botrányokat veszithetjük el az egyik oldalon, és sok-sok ezer igaz Fradistát (kicsiket és nagyokat) csábíthatunk ismét a stadionunkba, akik nyugodt, békés, jó hangulatú meccsekre várnak már hosszú ideje!

  Hajrá Fradi!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 2. 22:16

 6. bpeti81 írta:

  Csatlakozom a felhíváshoz, egyetértek teljes mértékben a leírtakkal, de ugyanakkor az angol befektetőknek is látniuk kell a saját felelősségüket ebben a helyzetben.
  Szégyenben vagyunk minden szempontból!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 2. 22:31

 7. Hold írta:

  Csak bérletes szurkolót a stadionba !!!!!!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 2. 23:14

 8. gistvan írta:

  Egyetértek,csatlakozom!
  Azt eddig is tudtuk, hogy ezek nem Fradi szimpatizánsok. Ők csak a balhé miatt jönnek.

  Hozzászólás ideje: 2009. november 3. 10:40

 9. Horváth Andrea írta:

  Egyetértek az FTC baráti kör közleményével!

  De!
  Gondolom sokan a “K” és “L” szurkolói táborra gondoltak akkor, mikor a rosszról írtak.
  Nő létemre focirajongó vagyok és persze elsősorban Fradista!
  Ezt a fiam folytatja, aki ezekben a szektorokban szokott lenni.
  Bérletet veszünk neki!/amit most úgye, nem is tud kihasználni/
  Nem csak a más lelátosoknak vannak bérletei!
  Azok a szurkolók akik a kapú mögött vannak,igen is nagyon sokat tettek a Fradiért!
  3 éven keresztül mentek a legkisebb faluba is,pénzt és időt nem kimélve.
  Hallgatták más szurkolók becsmérlő,pocskondiázó,megalázó szövegeit!
  Persze ez senkit nem zavar, mert nem a Fradisták szidtak éppen.
  Mindenhol jóval drágábban tudtak belépődíjat fizetni,mivel a Fradi ment oda és ez azzal járt, hogy na akkor pumpoljuk meg őket.
  Persze ezt sem zavart senkit!/gondolok a kedves mlsz-re /mielőtt bárki beszólna a helyesírásért, direkt írtam kis betűkkel!!/
  Szurkolói sálat csináltattak saját pénzükből a jubileumra,ami szép dolog.
  Szóval ezek a fiúk és persze leányok sok mindent megtesznek csapatukért.
  Jött az öröm, hogy visszajutottunk az NB1-be!
  hmm..
  Elszakadt a húr szombaton.Hát igen.Megértem Őket nagyon is.
  Nem ezt várta senki sem, hogy ennyire pocsékok leszünk.
  Gondolom mások is idegesek és még netán sírnak is, mikor kedvenc csapatunk megint és megint veszít!
  A Fradin röhög mindenki,megalázó sorokat írnak illetve mondanak.
  A “kedves” mlsz-ről nem is írok.
  Csak tudnám miért utálják ennyire a Ferencvárost!
  A csapatunk mindig nagyobb büntetést kap uygan azért, amiért más jóval kisebbett!
  Folytathatnánk ezt is, de minek?!
  Mielőtt bárki-bármit mond,nézze végig a videót és hallgassa meg a kapú mögött álló szurkolókat is.
  Nem mindig úgy hangzanak el dolgok ahogy az van.Sajnos ez Hazánkra sokmindenre így érvényes.
  Amit az Ultrásoktól kérnék,hogy a hulligánokat Ők maguk tiltsák ki ezekből a szektorokból.Tudom,hogy vannak olyanok akik kimondottan csak ezért mennek ki,de ez nem Fradi jelenség!
  A megbékélésért viszont szorgalmaznám egy szurkolói találkozót /ahol MINDENKI ott lenne/ a Fradi elnökségével,játékosaival.

  Tisztelettel:
  Horváth Andrea

  Mindörökké Ferencváros!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 3. 18:59

 10. Tóth Iván Nándor írta:

  T.Baráti Kör!

  Próbáljon Valaki találni Valikit,aki végre rendet tesz és nem folytatódik minden úgy és ott,amikor a BL-be jutáskor csak a pénz-szétosztáson járt a főgondolat;azóta nincs rend és eredmény!!!Ezt kell megszüntetni és akkor újra csúcsra juthat mindannyiunk Egyetlen Szeretett Csapata!!!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 4. 00:05

 11. Tóth Iván Nándor írta:

  jav.: VALAKIT

  Hozzászólás ideje: 2009. november 4. 00:06

 12. Máté István írta:

  Csatlakozom,régen pártolótag voltam.

  Hozzászólás ideje: 2009. november 4. 08:57

 13. Kacsa írta:

  Egyetértek,csatlakozom!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 4. 18:45

 14. moncsi1 írta:

  Természetesen én is egyetértek és csatlakozom!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 5. 19:28

 15. Kelemen Miklós írta:

  Egyetértek!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 7. 08:21

 16. Jó Árpi írta:

  igazad van!

  Hozzászólás ideje: 2009. november 8. 08:03

HOZZÁSZÓLÁS