2024. április 23. kedd

Diósgyőr-FTC: A számok tükrében

Szerző: eagleeye1899 Bejegyzés ideje: 2010. május 17.

Az otthoni, Kecskemét elleni győzelem után Diósgyőrbe látogattunk, a már kiesett csapat otthonába.

Nézzük, milyen számokat produkáltak játékosaink:

Abdi ismét kimagaslóan sokat kapott, még úgy is, hogy jó néhányszor nem fújta le a bíró.De azért az, hogy Tóth Bence egyetlen egy szabadrúgást nem kapott, egy kicsit erősnek érzem, annak fényében, hogy konkrét esetre emlékszem, hogy ha nem kapja fel a lábát, kegyetlenül elkaszálják.

Jellemző az egész mérkőzésre, nem csak erre a félidőre, hogy az ívelgetést minimálisra csökkentettük ezen a mérkőzésen.

Talán a kreatív játékosaink (Abdi, Bence, Schembri) egyszerre a pályán szereplése volt az oka?!

A második félidő számai:

Abdi ismét kissé elfáradt, Schembri viszont főként a mérkőzés végén rengeteget „melózott”, visszalépve időnként a középpályára.

Mindkét félidőben próbálkoztunk lövésekkel, ezek felét, háromnegyedét azonban blokkolják  vagy nem találunk kaput.

Ténylegesen a kapu felületére az első félidőben négyszer, a második félidőben kétszer veszélyeztettünk, szerencsére ebből a két lehetőségből az egyik gól lett!

Az összesített számok ezek lettek:

A mostani mérkőzésen a számok alapján dícsérhető Adnan is és Bence is, előbbi védekező játéka azonban most is elég alacsony számokat mutat.

Az ívelést már említettem, alacsony volt ezek száma a korábbi mérkőzéseinkhez képest.

Mezőnyben mindössze 5 esetet jegyeztem fel.

Szélsőjátékunk így nézett ki a beadások alapján:

Felhívnám a figyelmet a gólunkra, ismét egy beadásból született(Abdi), amit okosan fejelt vissza középre Elding.

Nézzük a kapura, ki hányszor veszélyeztetett:

A kísérletek  az első félidőben 9-4, a másodikban 10-2 talált kapu felületet.

Nézzük a középpályán mennyire védekeztünk:

Továbbra is Morrison jár élen ebben, Bence is dícsérhető.

A spori sípja sok esetben néma maradt, mikor játékosaink szenvedő alanyok voltak. Nézzük, amit befújt a bíró, azok hogyan oszlottak meg a játékosaink között:

Bence lekönyöklését mindenképp meg kell említeni, nem csak a későbbi, szigorú és kiemelkedően példát statuáló bírói piros lap miatt, hanem azért is, mert aki vissza tudja nézni, az láthatja, hogy az egyik legsúlyosabb ütés volt tavasszal, amit Fradi játékosa kapott…és még csak le sem fújta a bíró…

Még összeszedtem a mérkőzés alakulása alatt a bíró által befújt szabálytalanságokat, íme:

Látható, hogy a mérkőzés elején ismét nem bírt az ellenfél velünk, az első 30 perc diósgyőri rugdosódással telt.

Az is látható azonban, hogy ismét visszaestünk a második félidő elejére-közepére, hasonlóan a Kecskemét elleni előző meccsünkhöz.

Fáradtság lenne az ok vagy csak véletlen?

Ezúton lőlapot most nem tudtam készíteni, sajnos technikai okok miatt, kissé kacifántosan készült el ez az „anyag”, de remélem „megfelelő”.

Kedden a KAPITÁNY a kezdőben rekordot dönt, aki tud, menjen ki, mert ilyen csak egyszer van az életben!

Talán mondhatom úgy, bízunk mindannyian abban, hogy ismét győztes mérkőzést vív csapatunk otthon, a Pápa ellen.