Szerző: Limpi Bejegyzés ideje: 2010. szeptember 28.

Futballistáink elmúlt heti eredményei, a senioroktól a juniorokig.

Riedel – Ruff, Telek, Tóth R., Szkukalek – Lipcsei, Kincses – Szűcs M. (Bánki), Zombori – Rakonczai, Deszatnik (Pogány)
Edző: Dzurják József
G: Deszatnik 2 (egyet 11-esből), Zombori 2, Rakonczai

Ráadásképp egy kis tudósítás:

Már az első percben vezetést szerzett a Ferencváros, egy jó indítást követően Deszatnik közelről lőtt a hálóba. A vendégek sem álltak be védekezni, próbálták saját játékukat játszani, ugyan ritkán bukkantak fel a kapunk előtt, de akkor mindig nagy galibát okoztak. Nem volt ez másképpen a 6. percben sem, amikor is Riedel a 16-oson kívül kézzel ütötte el a labdát a kiugró csatár elől. Szerencsére a bírónál csak sárga lapot ért portásunk produkciója. Négy minutummal később Zombori lépett ki a védők közül, elvitte a labdát a kifutó kapus mellett, majd a hálóba lőtt. Ezután szinte felborult a pálya, akkora fölénybe kerültünk. Nem csoda, hogy a 23. percben már 3-0-ra vezettünk. Rakonczai indította a leshatáron mozgó Zomborit, aki balról betört a büntetőterületre és a hosszú sarokba bombázott. Már-már úgy tűnt kiütéses vereséget szenved az RKSK az Üllői úton, hogy mégsem így történt, az jócskán a mieink érdeme volt, akik egyre könnyelműbbek lettek. Szinte azonnal válaszoltak a vendégek. A 25. percben tétováztak a védőink, így az RKSK-csatár könnyedén perdített el Riedel mellett. A hajrában Deszatnik egymaga megnyerhette volna a meccset, mégis maradt a 3-1. Előbb Lipcsei pazar kiugratását követően meg is nézte, hova lőjön, ő a bal alsó sarkot választotta, de helyette bődületes kapufát lőtt, majd csak az üres hálóba kellett volna passzolnia, a ferencvárosi csatár még jobb és jobb helyzetbe akart kerülni, végül odalett az ígéretes szituáció. Fordulás után azonnal szépítettek a Rákosmentiek. Szerencsére nem sokáig késlekedett a válaszunk. A 43. percben Szkukalek próbálkozását hárította a vendégportás, a labda Lipcsei elé került, aki azonnal kapura bombázott, a gólvonalon álló védő mentett, pechére a pettyes megint ferencvárosit választott játszótársul, ezúttal Rakonczait, ő pedig közelről már nem hibázott, 4-2. Továbbra is könnyedén játszott az FTC, talán emiatt újból felzárkózott az RKSK. Öt perccel később kicselezték Riedelt és a hálóba gurítottak. A mérkőzés utolsó találata az 56. percben esett. Ekkor Lipcsei labdát szerzett a középpályán, meglódult, egészen a kapuig vágtázott, ott megpróbálta becsapni a hálóőrt, akiben elakadt a bőrgolyó, ami visszapattant elé, de ekkor felvágták. A megítélt büntetőt Deszatnik higgadtan értékesítette. A hátralévő időben mindkét gárda előtt adódott még lehetőség, de az eredmény már nem változott. A Ferencváros könnyed játékkal is győzni tudott a pont nélkül, utolsó helyen szerénykedő RKSK ellen és ezzel őrzi második helyét a bajnokságban.